Beltek Kursları Ostim Meslek Yüksekokulu’nda Başlıyor

Beltek Kursları Ostim Meslek Yüksekokulu’nda Başlıyor

31 Mart 2011 Perşembe 11:53
Ankara Büyükşehir Belediyesi ve Gazi Üniversitesi işbirliğinde 11 yıldır sürdürülen ve birçok Ankaralıyı meslek sahibi yapan Teknik Eğitim Kursları (BELTEK), her yaştan her meslekten başkentli tarafından ilgi görüyor.

Mühendisinden emeklisine, doktorundan öğrencisine, gencinden yaşlısına binlerce başkentli, BELTEK'te, çağın gereklilikleri, hobileri, ilgi alanları veya sektörün ihtiyaçlarına göre sürekli kendini yeniliyor ve geliştiriyor.

Kursiyerlerin talepleri ve istihdam açıklarına göre eğitim programı sürekli güncellenen BELTEK, mezunlarının zaman içerisinde oluşan ihtiyaçlarına da yeni işbirliği protokolleri ile yanıt veriyor.

2011 yılına hızlı bir başlangıç yapan BELTEK, önce İŞKUR ile ortaklık yaparak, başarılı mezunların OSTİM İstihdam Ofisi'nin kurulmasını sağladı. Ofis, BELTEK mezunlarına istihdam kolaylığı sağlayarak, sektörün kalifiye eleman ihtiyacını gidermek için çalışmalara başladı.

Eleman açığı olan sektörlere yönelik kurs açılmasına aracılık etmek için de faaliyetlerini sürdüren ofis büyük ilgi görürken, BELTEK mezunları için "sevindirici gelişmelere" bir yenisi daha eklendi.

Milli Eğitim Bakanlığı Ankara İl Müdürlüğü ile imzalanan "Mesleki, Teknik, Sosyal ve Kültürel Amaçlı Kurslar Düzenlenmesine İlişkin Protokol" de BELTEK sertifikalarının gücünü artırdı. Sertifikanın kamu ve özel sektörde resmi işlemlerde geçerliliğini sağladı.

94 BİN 395 MEZUNU VAR

1999 yılından bu yana Büyükşehir Belediyesi ile Gazi Üniversitesi'nin ortaklaşa gerçekleştirdiği kurslardan 11 yılda 94 bin 395 kişi yararlandı. Halen 2 bin 142 kursiyer, 9 farklı bölümde, iki aylık programın 57. dönemine, 3 aylık programın 35. dönemine devam ediyor. Ankara Büyükşehir Belediyesi'nin 'http://www.ankara.bel.tr' web adresinin yanı sıra Gazi Üniversitesi Rektörlüğü'nün 'http://www.beltek.gazi.edu.tr' web adresinden de bilgi alabiliyorlar."

MESLEK GARANTİLİ KURSLAR OSTİM’DE

Bunun yanında, Gazi Üniversitesi OSTİM Meslek Yüksekokulu’nda da verilmeye başlanacak olan kursların büyük bir ilgi görmesi bekleniyor. Elektrik Tesisatçılığı, Örtülü Elektrot Ark Kaynakçılığı, Gazaltı Kaynakçılığı, TIG(ARGON) Kaynakçılığı, Doğalgaz ve Petrol Boru Hattı Kaynakçılığı, Bilgisayar Destekli Çizim-1, Bilgisayar Destekli İmalat(MASTERCAM), Kişisel Gelişim ve Modern Yönetim Teknikleri, Tornalama, Elektrikli Cihazların Bakım ve Onarımı, Teknik Resim, İşçi Sağlığı ve Güvenliği, Güzel Konuşma Sanatı, Halkla İlişkiler ve İletişim alanlarında açılacak olan kursların kayıtları,  21 Mart- 8 Nisan 2011’e kadar devam edecek.

Gazi Üniversitesi OSTİM Meslek Yüksekokulu’nda açılacak BELTEK kurslarına müracaat için, ostimmyo.gazi.edu.tr web adresleriyle, 0312 354 84 09 no’lu telefonlara ulaşılabilir.

 

 

Kategori:
Copyright © 2010 Sonkale.org - Tüm Hakları Saklıdır | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.