"Diyalogculara Oy Vermeyin"

21 Nisan 2011 Perşembe 00:53
Mahmud Efendi, Umre için bulunduğu Medine’de, Hocaları kendi odasında toplayarak diyalogçulara karşı uyarmak için Cübbeli Ahmed Hoca’yı ve Muhammed Keskin Hoca’yı konuşturdu.

Toplantıda hatmelerde particilik yapmanın Efendi’nin usulüne uygun olmadığı, kimsenin Efendi’nin adına vekillik adıyla bunu yapamayacağı belirtildi. Ancak Efendi Hazretlerinin işaret ettiği gibi Ehl-i Sünnet çizgisinde siyasi tavır almak gerektiği de hatırlatıldı.
Toplantıda diyalogçulara karşı dini mücadele verilmesinin önemi vurgulandıktan sonra, diyalogçuları aday yapan ve destekleyen partilere de oy verilmesinin büyük vebal olduğuna değinildi.


AKP hükümeti Ehl-i Sünnet düşmanı diyalogçu kimliğini Sinan Erdem’deki Ehl-i Sünnet sempozyumunu iptal ederek iyice beli etmişti zaten. Programın iptalini hazırlayan süreci ise Başbakan Erdoğan’ın dünürünün sahibi olduğu iftiracı Yeni Şafak gazetesi başlatmıştı. Bunun üzerine dünya çapından 400′e yakın İslam aliminin katıldığı program WOW otelde yapılmak zorunda katılmıştı.


Asrın Müceddidi Mahmud Efendi Hazretlerimize; “Uluslarası İnsanlığa ve İslama üstün Hizmet Ödülü’nün verildiği törene tek bir AKP’li yetkili katılmazken çocukların şarkı söyleyip dans ettiği diyalogçu Türkçe Olimpiyatlarına ise AKP, bakanlar ve başbakan düzeyinde katılım göstermişti.

EHL-İ SÜNNET DÜŞMANI SAPIK BAKAN MEHMET AYDIN

 

 

AKP hükümetinin diyanetten sorumlu bakanı olan diyalogçu Mehmet Aydın’a da dikkat çekildi. Peki Aydın’ın sapkın fikirleri neler? İşte onlarda bazıları;


Aydın’ın sapkın İslam dışı fikirleri diyalogla sınırlı değil… Ak Parti Hükümetinin Din işlerinden sorumlu Devlet Bakanı Mehmet Aydın’ dan inciler…


1-) “Avrupa Birliği ile ilişkilerde bazı esneklikler göstermemiz lazım. Avrupa Birliği’ne gireceksek, ona göre düzenlemeler yapmamız şart (…) Kur’an’da Mümtehine Suresi 10. Ayette diyor ki; “Bu kadınlar, o inkarcılara helâl değildir.”


Avrupa Birliği’ne girecekseniz bu ayeti batılılara izah edemezsiniz. Mü’min kadının, Hıristiyan erkekle evlenemeyeceğini söyleyen bir ayet, Batı’da sıkıntı doğurur. Bunu gidermek lazım” (23 Nisan 2000–Samanyolu TV).


2-) Yeni Şafak gazetesinde yapılan bir mülakatta “Papaların hayatı beni çok etkiledi. Onlardan çok şey öğrendim” diyen ve Vatikan’da misyoner teolog Montgomery Watt’ın doktora talebesi olan ilahiyatçı Mehmet Aydın Diyanet’ten sorumlu bakan olması da çok manidardır.


Mehmet Aydın’ı aynı zamanda Fethullah Gülen’in fahri başkanı olduğu Gazeteciler ve Yazarlar Vakfının da başkanlığından da tanıyoruz.
Mehmet Aydın Marmara İlahiyatta katıldığı bir panelde “Allah katında tek din İslam’dır diyen en büyük dinsizdir” deme talihsizliğinde de bulunmuştu.
Dinlerarası Diyalog çalışmalarının organizatörlüğünü yapan Mehmet Aydın meşhur Abant toplantılarının da öncüsü ve organizatörü idi.
Hatırlarsınız, hani şu “Akılla vahiy çelişirse akıl tercih edilir”,”Vatan, bayrak, devlet kutsal değildir” gibi dini ve milli bütünlüğümüzü tehdit eden sonuçların çıktığı Abant…


3-) Diyanet’ten sorumlu Devlet Bakanı Mehmet Aydın, İslam’ın reforma ihtiyacı olduğunu öne sürdü. Bakan Aydın, Kuran’ın başörtüsünden söz etmediğini vurguladı!


İslam’ın reforma ihtiyacı bulunduğunu iddia eden Diyanet’ten Sorumlu Devlet Bakanı Mehmet Aydın, Kuran-ı Kerim’ın başörtüsünden söz etmediğine dikkati çekti. Aydın, ‘Başörtüsü takmanının dinin gereği olup olmadığı bir yorum meselesidir’ dedi.


Financial Times’e demeç veren Devlet Bakanı Aydın, İslam’ın laik Türkiye’yi AB’nin dışında tutmak için bir neden olmaması gerektiğini söyledi. Mehmet Aydın, Suudi Arabistan, İran ve Pakistan’da kadınlara yönelik baskıcı uygulamaların İslam’ın yanlış yorumlanmasından kaynaklandığını ileri sürdü. Söz konusu devletlerin dini devletler olarak değerlendirilemeyeceğini ifade eden Aydın, ‘Eğer insanlar arasındaki eşitlik konusunda net bir vizyonunuz yoksa din konusunda da net bir vizyonunuz da olamaz. Kadınların araba kullanabilmesine ilişkin tartışmaları duymaktan utanıyorum. Bu başka bir çağa dair’ diye konuştu.


4-) Onun döneminde çıkarılan çağdaş tefsir hristiyanlarında kurtulduğunu sözde çağdaş müfessir adı altında 150 yıl önce yaşamış ingiliz ajanı Reşit Rızanın zırvaları katılarak tefsir çıkarılmış…


5-) Mardin ve Urfa’da düzenlenen çifte dinli evlilik projesinin de içinde bulunduğu dinlerarası diyalog toplantılarının mimarı da Mehmet Aydın..

DİNLERARASI DİYALOG MERKEZİ BAŞKANI AKP ADAYI !

Dinlerarası diyalog faaliyetlerinde başı çeken isimlerden Muhammet Çetin de AKP’nin İstanbul 1. Bölge 7. sıra adayı! Zaman’ın ingilizce eki Today’s Zaman’da yazan Çetin, Amerika merkezli Dinlerarası Diyalog Merkezi’nin Başkanlığı da yaptı.  (merkezin sitesi; http://www.idcnj.org/)
Bir çok diyalog faliyetine öncülük eden Çetin aynı zamanda “Gülen Hareketi” isimli ingilizce bir kitap yazdı. Çetin’in hayatı Gülen’in sitesinde şöyle özetleniyor;


Muhammed Çetin: Houston Üniversitesi Dini Araştırmalar Bölümü’nde Misafir Araştırmacı olarak görev yapmaktadır. 2003-2004 yılları arasında Texas Austin Üniversitesi Sosyoloji Bölümü’nde Misafir Araştırmacı olarak görev yapmıştır. Halen İngiltere’de Derby Üniversitesi Eğitim, İnsani İlimler ve Hukuk Fakültesi’nde Sosyoloji alanında doktorasını sürdürmektedir. Yüksek lisansını Leicester Education Üniversitesi’nde yapmış olup, lisansını Ankara Üniversitesi’nde İngiliz Dili ve Edebiyatıyla birlikte Sosyal Bilimler ve İngilizce Öğretmenliği alanlarında tamamlamıştır. Türkmenistan’da öğretim görevlisi, rektör yardımcısı ve bakanlık danışmanı olarak görev yaptı. Kurucuları arasında yer aldığı The Fountain dergisine editör, çevirmen olarak hizmet eden Çetin, dergiye yazılarıyla da katkıda bulunmuştur. Halen Dinlerarası Diyalog Enstitüsü’nün Başkanı olup, üniversitelerde ve diğer kurumlarda düzenlenen Dinlerarası Diyalog ve Hoşgörü Konferanslarında ve kültürel faaliyetlerde organizatör ve konuşmacı olarak görev yapmıştır. “Rumi ve Evrensel Aşk, Hoşgörü ve Diyalog” ve “Ezan: Namaza Çağrı” DVD belgesellerinin metin yazarı ve müstahsilidir. Saparmurat Niyazov’un Ruhname adlı eserini (2001) tercüme ederek Türkmenistan kültür hizmeti ödülünü kazanmıştır. (http://tr.fgulen.com/content/view/9306/11/)

AKP’NİN EHL-İ SÜNNET DÜŞMANLIĞI BELEDİYELERDE DE KENDİNİ GÖSTERİYOR!

AKP’li Sakarya belediyesi, “yahudi ve hristiyanlar cennete girebilir, islamda recm yoktur, enflansyon kadar faiz helaldir” gibi yüzlerce Ehl-i Sünnet dışı sapkın düşünceye sahip Hayrettin Karaman’ı öven skandal bi programa imza attı. H. Karaman’a Saygı Gecesi adlı programda Karaman’a ödül de verildi. Karaman’ın da bizzat katıldığı programda içlerinde Ahmet Taşgetiren ve Faruk Beşer’in de olduğu konuşmacılar Karaman’ı yere göğe sığdıramadı.
AKP’li Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu da; “Bugün hocamızı şehrimizde ağırlamaktan büyük mutluluk duyduk. Kendisine sağlıklı uzun ömürler diliyoruz. Program gerçekleştirilirken Başbakanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan da aradı ve Hayrettin hocamıza selamlarını iletti. Başta Hayrettin hocamız başta olmak üzere programa katılan herkese şükranlarımı sunuyorum” demişti.

 

Kategori:
Copyright © 2010 Sonkale.org - Tüm Hakları Saklıdır | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.