Ülkücülere eş zamanlı saldırı

Ülkücülere eş zamanlı saldırı

05 Haziran 2012 Salı 00:01
Dün İstanbul'da PKK dehşeti yaşandı. İstanbul, Marmara ve Yıldız Üniversitesi'nde eş zamanlı olarak PKK'lılar Ülkücülere baltalarla saldırdı. Çok sayıda yaralı var.

PKK; asker, polis derken şimdi de vatan savunmasının diğer bayrak teşkilatı olan Ülkücüleri hedef aldı. İstanbul'un 3 büyük üniversitesi Yıldız, İstanbul ve Marmara Üniversitelerinde PKK'lı gruplar eş zamanlı olarak baltalarla ve döner bıçaklarıyla sınavlarına giden Ülkücü öğrencilere saldırdı.

İstanbul Üniversitesindeki saldırılar sonucu ağır bir şekilde yaralanan bir öğrenci hemen ameliyata alındı. Bu öğrenci ameliyattan çıktı ve sağlık durumu iyi. Bir başka öğrencinin ise ayağı kırıldı. Basında dolanan haberlerde geçen isimleri yayımlamayı uygun bulmadık. Çünkü isimlerin doğru olup olmadığı tartışma konusu.

Marmara Üniversitesnde de durum farklı değil. Bir öğrenci başına balta darbeleri aldı. Yine birkaç öğrenci çeşitli yerlerine aldıkları satır darbeleriyle hastanelere kaldırıldı. Durumu kritik olan hiçbir öğrenci yok. Hastaneye kaldırılan öğrencinin başına dikiş atıldı. Sağlık durumu iyi. Marmara Üniversitesi'de yaşanan olaylar sonucunda saldırıya uğrayan ya da olaylar yaşanırken orada dahi olmayan 10 Ülkücü apar topar emniyete götürüldü. PKK'lı gruptan ise sadece 3-4 kişi yakalandı. Her olayda olduğu gibi Devletimiz Ülkücüleri suçlu ilan etmiştir.

Marmara Üniversitesi'nde yaklaşık 2 yıl önce yaşanan rektör değişikliği ile PKK'nın yapılanması hızlanmış ve Ülkücü öğrencilere çeşitli zamanlarda ağır saldırılar düzenlenmiştir. En son 3 Mayıs'ta yapılan saldırı da bazı Ülkücü öğrenciler satır darbeleri almışlardı. Üniversite yönetimi bu olayda da sorumlu olarak Ülkücü öğrencileri görmüş ve Türk Kültür Kulübü isimli öğrenci kulübü kapatılmıştır.

Marmara, Yıldız ve İstanbul Üniversitesi gibi üniversitelerde okullarına gidip gelen Ülkücülere tahammül edemeyen PKK'lılara hiçbir müdahale yapılmazken olaylar sonrasında basın yine her zamanli gibi "Üniversitede Karşıt Gruplar Kavga Etti" diyerek bölücülerden yana tavır koydu.

Ülkücü gençlerin bu şekilde hem saldırıya uğrayıp hem de suçlular tarafında gösterilmesi basının Ülkücülere yaptığı ilk haksızlık değil. Benzeri oalylarda daima basın bu üslupla Ülkücülere saldırmaktadır. Sosyalist öğrencilere sahip çıkan basın en azından PKK'nın saldırılarında Ülkücüleri hedef almaz ise bir derece bölücülere çanak tutmamış olur.

Son 2 yılda gerçekleşen saldırılarda pek çok Ülkücü öğrenci yaralanırken Kütahya'da bir Ülkücü öğrenci şehit olmuştu. Bursa'da PKK'lıların saldırdığı öğrenciler hayati tehlikeyi zor atlatmışlardı.

İçişleri Bakanlığının görevi acaba sadece dağdaki PKK'lıları temizlemek midir? Düzdeki PKK'lılar neden temizlenmemektedir? İstanbul'un göbeğinde, İstabul'un gözbebeği olan üç güzide üniversitemizde bu olaylar yaşanırken emniyet güçleri nerededir?

AKP iktidarını, üniversitede okuyan vatan evlatlarına saldıran PKK'lı ve bölücü Kolektif mensuplarına karşı korumak için tedbir alamaya davet ediyoruz.


Copyright © 2010 Sonkale.org - Tüm Hakları Saklıdır | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.